Charakterio tipas INTP

„Mąstytojai”, „architektai”, „išsiblaškę profesoriai” – tokiais epitetais dažnai yra apibūdinami INTP tipo žmonės. Gyvendami savo teorinių galimybių pasaulyje, INTP į viską žvelgia su mintimi, kaip tai būtų galima patobulinti ar į ką tai būtų galima paversti. INTP visur siekia aiškumo, labiausiai vertindami įžvalgumą ir logiką. Šio tipo žmonėms svarbiausia vertybė yra žinios – jų protas nuolat dirba kurdamas naujas ar analizuodamas jau sukurtas teorijas. INTP turi tiksliausią mąstymą ir kalbą iš visų charakterio tipų.

Žvelgdami į bet kokias problemas per entuziazmo ir skepticizmo prizmę, INTP ignoruoja egzistuojančias taisykles ir nuomones, susikurdami unikalią prieigą prie problemos sprendimo. INTP paprastai yra itin sumanūs ir įžvalgūs žmonės, išsiskiriantys sugebėjimu būti objektyviai kritiški, kad ir ką analizuotų. Šio tipo žmonės dievina naujas idėjas bei teorijas ir mėgsta jas aptarti su kitais. INTP negali pakęsti rutininių darbų – jie kur kas mieliau imsis sudėtingų teorinių sprendimų, palikdami sistemos pritaikymą ir įgyvendinimą kitiems. Jei sprendžiama situacija juos pakankamai sudomina, INTP gali paskirti daugybę laiko ir energijos reikiamo sprendimo paieškoms.

INTP nemėgsta vadovauti žmonėms ar juos kontroliuoti. Jie yra labai tolerantiški ir lankstūs beveik visose situacijose, išskyrus tuos atvejus, kuomet yra pažeidžiami ar kritikuojami INTP įsitikinimai – tokiu metu INTP gali užimti labai griežtą ir nepalenkiamą poziciją. Šio tipo žmonės paprastai yra drovūs, kai tenka pažindintis su kitais žmonėmis. Tačiau kartu INTP labai draugiški bei pasitikintys savimi, kai bendrauja su žmonėmis, kuriuos gerai pažįsta.

INTP nemėgsta papildomai aiškinti savo minčių sekos. Dėl to INTP yra itin svarbu prisiminti, jog net ir genialiausias atradimas yra bevertis, jei tu esi vienintelis žmogus, kuris jį supranta.

INTP nesupranta ir nevertina sprendimų, priimtų remiantis asmeniniu subjektyvumu ar jausmais. Jie nuolat stengiasi surasti logiškus problemų sprendimus ir negali suprasti emocinių argumentų taikymo. Dėl šios priežasties INTP paprastai ne itin gerai jaučia kitų žmonių jausmus ir neturi įgimto polinkio tenkinti jų emocinius poreikius.

INTP paprastai yra itin nepriklausomi, nešabloniški ir originalūs. Vargu, ar šio tipo žmonės labai vertins tokius „tradicinius” tikslus, kaip populiarumas ir saugumas. Jie gali būti nenuvargstantys bei temperamentingi.

Vienas esminių INTP trukdžių pačiam sau yra nerimstantis galimo nepasisekimo jausmas. Šio tipo žmonės praleidžia daug laiko apmąstydami savo veiksmus. Neapibrėžtumas, sujungtas su kompetencijos poreikiu lemia nuolatinius svarstymus apie tai, jog kiekvienam pasiektam sprendimam gali būti ne blogesnė alternatyva. Todėl reikia turėti omenyje, jog karštai besiginčijantis INTP gali įtikinėti ne tik oponentą, bet ir patį save.

INTP kaip romantiniai partneriai

INTP į asmeninius santykius, kaip ir į kitus dalykus savo gyvenime, žiūri gana rimtai. Jie tvirtai laikosi savo įsipareigojimų ir paprastai yra labai ištikimi bei lojalūs. Su INTP yra lengva gyventi, kadangi jie pasižymi paprastais kasdieniais poreikiais ir yra gana nereiklūs savo partnerių atžvilgiu. Tai sukuria tam tikrą kontrastą su vidiniu INTP gyvenimu, kuris yra labai kompleksiškas ir sudėtingas. Tuo tarpu išoriniame gyvenime INTP stengiasi siekti paprastumo. Tokia savybė lemia, jog INTP yra labai tiesūs, sąžiningi partneriai, pasižymintys paprasta, nesudėtinga ir gryna meile.

Nepaisant paprastumo siekimo savo santykiuose, INTP netrūksta jausmų ar aistros gilumo. INTP yra labai kūrybingi žmonės, išsiskiriantys ryškia vaizduote bei gali būti labai entuziastingi ir aistringi savo partnerių atžvilgiu.

Seksualiniu aspektu, INTP žiūri į intymumą su entuziazmu ir tam tikru nekantrumu. Kai kurie INTP šį santykių aspektą visiškai nuvertina, tačiau dauguma naudojasi turtinga savo vaizduote, kad tam tikru momentu pasiektų kuo daugiau. Taip pat tikėtina, jog savo mintyse INTP intymumą išgyvens labai ryškiai ir vaizdingai, tačiau tai ne visada bus akivaizdu jų partneriams.

Kartais gali trukdyti jų lėtumas suprantant ir patenkinant partnerio emocinius poreikius. INTP gali būti nepaprastai pasišventę savo santykiams ir labai mylėti savo partnerį, tačiau jie gali nesuprasti partnerio emocijų bei vengti reikšti savo pačių jausmus. Jei tokia situacija kelia sunkumų santykiuose, INTP turėtų stengtis kreipti daugiau dėmesio į savo partnerio jausmus, o jo partneris – nereikalauti nuolatinio jausmų reiškimo iš INTP.

INTP nemėgsta spręsti keblių klausimų, tokių, kaip tarpasmeniniai konfliktai ir dėl to gali būti linkę ignoruoti tokias situacijas užuot jas sprendę. Vis dėlto, jei būtų priversti tai padaryti, INTP į konfliktą greičiausiai žvelgtų iš analitinės perspektyvos.

INTP stiprybės:

 • INTP meilė ir prieraišumas artimiems žmonėms yra nepaprastai gryni, netgi šiek tiek vaikiški
 • Atsipalaidavimas ir lengvas požiūris į gyvenimą
 • Labai entuziastingas požiūris į juos dominančius dalykus
 • Puiki vaizduotė ir kūrybingumas
 • Atsparumas kritikai ar konfliktams
 • Nedideli poreikiai ir nereiklumas

INTP silpnybės:

 • Prastai jaučia kitų žmonių jausmus ir lėtai reaguoja į jų emocinius poreikius
 • Nemėgsta ir ne itin gerai moka reikšti savo pačių jausmus ir emocijas
 • Polinkis į kitus žmones žiūrėti atsargiai ir įtariai
 • Ne itin geras praktinių dalykų, pavyzdžiui, pinigų, valdymas.
 • Galimi sunkumai paliekant nesklandžius santykius
 • Konfliktinių situacijų sprendimas arba jas ignoruojant, arba leidžiant prasiveržti nevaldomam pykčiui

Keletas garsių INTP:

Renė Dekartas, filosofas
Blezas Paskalis, matematikas, filosofas
Izaokas Niutonas, fizikas
Karlas Jungas, psichologas
Albertas Einšteinas, fizikas
Taigeris Vudsas, profesionalus golfo žaidėjas